Oglądaj za darmo w Amazon Prime Video!

Queen of the South

Queen of the South

Jun. 23, 2016
Twoja ocena: 0
7 1 głos

Sezony i odcinki

5Sezon 5 Apr. 07, 2021
4Sezon 4 Jun. 06, 2019
3Sezon 3 Jun. 21, 2018
2Sezon 2 Jun. 08, 2017
1Sezon 1 Jun. 23, 2016

Twórca

Obsada

Alice Braga isTeresa Mendoza
Teresa Mendoza
Hemky Madera isPote Galvez
Pote Galvez
Alfonso Herrera isJavier Gallegos
Javier Gallegos

Opis

Gdzie obejrzeć Queen of the South serial online?

Queen of the South: Teresa, zmuszona do pracy dla kartelu, który stoi za śmiercią jej chłopaka, może przeżyć tylko z pomocą lojalnej przyjaciółki, sprytu i… tajemniczego notesu. Kiedy chłopak głównej bohaterki zostaje zamordowany w Meksyku, Teresa zmuszona jest uciekać i szukać nowego życia w Ameryce. Tam spotyka kogoś ze swojej przeszłości, z którym zawiązuje sojusz i rozpoczyna pracę w grupie przestępczej związanej z narkotykami. W tym samym czasie uczy się strategii przemytu narkotyków, chcąc zostać w przyszłości liderem kartelu.

Recenzja serialu Queen of the South

Jednak rozwój Teresy Mendozy jest tutaj kluczowy do tego, by powiedzieć, że serial nie stoi w miejscu. Ewolucja fabularna i rozwój samej bohaterki pozwala wyrwać go z wód monotonni, w których na tym etapie mógłby zacząć się topić. Dlatego teraz, gdy Teresa jest na pierwszym etapie samodzielności i budowania własnego imperium narkotykowego, to nadaje serialowi charakteru. Jednocześnie trochę w to wszystko trudno uwierzyć, że Teresa prowadzi tak lukratywną operację, mając jednego żołnierza. Biorąc pod uwagę fakt, że Camilla i jej ludzie ją ścigają, oraz rzeczywistość branży, w której działa, to zaczyna przypominać żart. Trudno w to uwierzyć, zaakceptować i przejść z tym do porządku dziennego. Wydaje się to naciągane i niedopracowane. Da się przymknąć oko, bo ogląda się dobrze, ale jednak w obliczu nowych informacji o fabule, to powinno już wyglądać inaczej.

Czuć przemyślenie tematu

Twórcy tym razem wybrali się na Maltę, gdzie kręcili zdjęcia w lokacji. To był strzał w dziesiątkę, bo to nadaje tym odcinkom wyrazu, charakteru i unikalnego klimatu. To pozwala wciągnąć się w opowieść i śledzić poczynania Teresy z zainteresowaniem i emocjami. Zwłaszcza gdy dochodzi do sceny, w której bohaterka zostaje odkryta przez ludzi Camilli. Pościg po ulicach Malty to najlepsza i najbardziej ekscytująca scena akcji, jaką ten serial kiedykolwiek pokazał. Czuć przemyślenie tematu, poprawę jakości i dobrą realizację.

Bohaterka dostaje mocnego sojusznika

W tym wszystkim trudno przyjąć z aprobatą niektóre sytuacje. Głównie tyczy się to gubernator Camilli (i jej córki), której zachowanie jest sztuczne i nieprzekonujące. Tak jak mogłem ją kupić jako szefową kartelu, tak tutaj wyraźne odtwarzane tego samego wzorca się nie sprawdza. Czuć, jakby sama bohaterka była zagubiona, a wszyscy spiskują przeciwko niej, na czele z generałem i przyszłym teściem jej córki. To pokazuje, że ta postać może mimo wszystko odejść w niepamięć lub mieć mniej istotną rolę, bo jej działania w obu odcinkach nie mają już tego samego charakteru i mocy, pomimo ważnego znaczenia. Na tle generała, Kolumbijczyków i Jiméneza jej rola wypada mizernie. Takim dowodem na to, dającym nieprawdopodobną satysfakcję, jest końcowa scena z De La Peną, który w tym konflikcie stanął po stronie Teresy. Tak naprawdę to w tym momencie, gdy bohaterka dostaje mocnego sojusznika i zaczyna otaczać się ludźmi, którzy ją obronią, zaczyna się prawdziwe tworzenie kartelu. Nie jest to już partyzanckie, mało przekonujące działanie kobiety, która nie do końca wie, co robi, lub nie jest świadoma zagrożenia. Jeśli twórcy pójdą za ciosem, będzie dobrze.

Queen of the South serial online cda zalukaj za darmo

Queen of the South
Queen of the South
Queen of the South
Queen of the South
Queen of the South
Queen of the South
Queen of the South
Oryginalny tytuł Queen of the South
Oceny z TMDb 7.2 203 głosy
Data pierwszej emisji Jun. 23, 2016
Data ostatniej emisji Aug. 29, 2019
Sezony 5
Odcinki 54
Średnia Długość 42 minut
Udostępniono0

Tytuły które mogą Ci się spodobać

Dom w górach
Medium
Partnerki – Rizzoli & Isles
Lupin
Prawo i porządek: Sekcja specjalna
Przestępcy z monitoringu
Grantchester
Czarna lista: Odkupienie
Holistyczna agencja detektywistyczna Dirka Gently’ego
Żywioły Saszy – Ogień
Belfer
Opowieści z krypty
×